Teen arrestohet për rënien e motrës së vogël dhe përpjekjen për të përdhunuar dy herë nënë e Tij
Teen arrestohet për rënien e motrës së vogël dhe përpjekjen për të përdhunuar dy herë nënë e Tij

Teen arrestohet për rënien e motrës së vogël dhe përpjekjen për të përdhunuar dy herë nënë e Tij

 

I riu dyshohet se ishte i lartë në drogë, kur ai u përpoq të përdhunonte nënën e tij dhe thikë.
Një 17-vjeçar Karlo, një adoleshent nga Barangay Pasong Tamo, Quezon City, u arrestua pasi u përpoq të përdhunonte nënën e tij. Sipas viktimës, ajo e raportoi djalin e saj kur zbuloi se ai kishte dhunuar tashmë motrën e tij 10-vjeçare.

“Në rregull lang po na mahuli siya. Baboy naman po ang tingin niya sa amin. Binababoy niya po kami, “tha Clara (jo emri i saj i vërtetë).

Sipas nënës, kjo nuk ishte hera e parë që “Karlo” u përpoq ta përdhunonte. I dyshuari hyri një herë në dhomën e saj vitin e kaluar dhe u kap duke tërhequr pantallona të shkurtra. Clara pastaj e pyeti atë që po bënte dhe tha: “Ma, isa lang (ma, vetëm këtë herë)”.
Clara së pari mendoi se ai thjesht po përpiqej nëpër xhepat e saj për para, por më vonë mësoi se donte diçka tjetër. Kësaj radhe, ajo vuri re se djali i saj kishte një thikë në dorë dhe këmbënguli që të tërhiqej edhe një herë.
Clara ishte gati të fshinte gjithçka, por mësoi të hënën se Karlo tashmë kishte përdhunuar vajzën e saj 10-vjeçare, e cila ishte e frikësuar të thoshte ndonjë gjë. Me sa duket, Karlo kishte kërcënuar vajzën e re dhe kishte folur vetëm për sulmin kur ata ishin në Baranggay.

I dyshuari më vonë ka pranuar se ai ishte i lartë në drogë në atë kohë. “Nakapag-shabu po ako. Nasobrahan lang po sigur. Pasensya na po (unë isha i lartë në shabu, duhet përdorur shumë. Më vjen keq.), “Tha Karlo.

“Nahihiya po ako. Nagsisisi po ako. Unë kam qenë i dehur dhe nuk e dija se çfarë po bëja. “, Shtoi ai.

Meqenëse Karlo është i mitur, ai do të jetë nën kujdestarinë e Departamentit të Mirëqenies Sociale dhe Zhvillimit. Ai mund të përballet me akuza për përdhunim.